Tanımlama ve İzlenebilirlik Prosesi Yönetimi

dezda | 05:47 | 0 yorum

1.0.  PROSES SINIRLARI
Kuruluşumuzda satışını yapmış olduğu tüm ürünler

2.0.  İLGİLİ DOKÜMANLAR
Kontrol Kartları, Stok Listesi

3.0.  PROSES DETAYI

          3.1. Tanımlama
                  3.1.1.Kod Numarasına Göre Tanımlama
Satın alımını yapmış olduğumuz ürünler planlama tarafından stok kodları ile tanımlanır. Bu malzemeler Stok Listesinde  belirtilmiştir. Güncel olarak tarafımızdan istenen ürünler planlama bölümü tarafından stok listesine takip eden numara  ile kayıt edilmektedir.

                                 
                  3.1.2. İzleme ve Ölçme Şartlarına Göre Tanımlama
                      Tedarikçilerden temin edilen her türlü ürün depo operatörleri tarafından teslim alındıktan sonra malzeme ambarına yerleştirilip üzerlerine Kontrol Bekliyor Kartı asılarak Giriş Kalite Kontrol tarafından kabul edilene kadar kullanımı engellenir. Girdi muayenesi için örnek numuneler alınıp Giriş Kalite kontrol ünitesinde kontrol edilir veya anlaşmalı laboratuarlara gönderilir. Kontrol sonuçları  Kalite bölümü tarafından değerlendirilir. Sonuçlar uygun ise  ürünlerin  üzerlerine  Parça Tanıtım ve Kabul Kartı asılarak ürün serbest bırakılır.

                                                                    
3.2. İzlenebilirlik            
Kuruluşumuzun ürettiği ürünlerde  izlenebilirliğin sağlanması ürün üzerinde bulunan tedarikçi firmanın logosu üzerinden sağlanmaktadır. İzlenebilirliğin geriye dönük olarak sağlanabilmesi için müşterilerimiz tarafından firma logosunun veya isminin kuruluşumuza bildirilmesi gerekmektedir.
                  Müşteri tarafından firmamıza ürüne ait  üretici firma logosunun, sevk tarihinin veya irsaliye numarasının bildirilmesi ile geriye dönük olarak tedarikçi firmalara, buradan da kalite uygunluk sertifikasına, kalite uygunluk sertifikasından son kontrol bilgilerine ulaşılabilir.

       Ürünlerin tanımlanması ve izlenmesi esnasında tutulan kayıtlar kayıtların kontrolü prosedürüne uygun olarak muhafaza edilir.

Category : ,

Kaizen Sertifikasyon Hakkında :
Kaizen; ISO 9001 başta olmak üzere Yönetim Sistemleri ve CE konusunda belgelendirme ve eğitim faaliyetlerinde bulunan bir kuruluştur. Resmi siteye gitmek için tıklayınız: ISO 9001

0 yorum